لینک جدید اشتراک

www.eshterak.info

۱۳۸۸ اسفند ۱۲, چهارشنبه

توطئه پرونده سازی علیه جعفر پناهی و دیگران

متعاقب دستگیری جعفر پناهی، همسر، فرزند و بیش از دوازده تن از هنرمندان، اخبار دریافتی به پویا خبر نشان می دهد که:
1- کلیه دستگیر شدگان در این رابطه هم اکنون در زندان اوین بسر می برند.
2- بر طبق اطلاعات دریافتی علت دستگیری جعفر پناهی و دیگر بازداشت شدگان ساخت فیلم در ارتباط با جنبش اعتراضی مردم ایران بوده است.
3- یک ناظر که نمی خواهد نامش فاش گردد به پویا خبر گفت؛ کسانی که در خانه جعفر پناهی حضور داشته و بازداشت شده اند بازیگران و گروه فیلمبرداری بوده اند.
4- به دنبال پیگیری خانه سینما و تعدادی از سینماگران امروز سه شنبه وزارت اطلاعات اعلام کرد: « جعفر پناهی و محمدرسول اف در حال ساختن فیلمی با موضوع حوادث اخیر ایران به صورت مخفیانه بوده اند. از یکی دو هفته پیش آنان تحت نظر بوده تا اینکه ماموران ما دوشنبه شب آنها را در حال فیلمبرداری در منزل پناهی با تمام عوامل فیلم دستگیر می شوند. بر اساس گفته ماموران وزارت اطلاعات همسر و دختر جعفر پناهی در تهیه و ساخت فیلم نقش داشته اند.»
5- دادستان تهران روز سه شنبه در گفتگویی اعلام نمود: «بازداشت جعفر پناهی و همکارش (به دیگران اشاره نکرده) به دلیل هنرمند بودن آن¬ها نیست و به مسائل سیاسی هم ربط ندارد. آن¬ها به دلیل ارتکاب جرائمی دیگر تحت کنترل بوده و بازداشت شده¬اند.»
با توجه به این اظهارات متناقض به نظر می رسد که رژیم در صدد پرونده سازی و منحرف کردن اذهان عمومی است.جعفر پناهی یک فیلمساز است و حضور همکاران وی در خانه اش بمنظور تهیه فیلم بوده است.
فرهنگسرای پویا – پاریس سه شنبه دوم مارس دو هزار و ده

Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Delicious :: Digg :: Stumbleupon :: Furl :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed


0 نظرات:

ارسال یک نظر

برای ارسال نظر : بعد از نوشتن نظرتان در انتخاب نمایه یک گزینه را انتخاب کنید در صورتی که نمیخواهید مشخصات تان درج شود " ناشناس" را انتخاب نموده و نظر را ارسال کنید در صورت مواجه شدن با پیغام خطا دوباره بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
مطالبی که حاوی کلمات رکيک و توهين آمیز باشد درج نميشوند.

 
Clicky Web Analytics

Copyright © 2009 www.eshterak.net